ד"ר לירון קוגן מנהל השירות הגינקו-אונקולוגי, אסותא ראשון לציון

ד"ר לירון קוגן

מומחה ברפואת נשים ומיילדות,

גינקו-אונקולוגיה וכירורגיה גינקולוגית 

וכירורגיה רובוטית וקולפוסקופיה.

אודותיי

שלום לך שמי ד"ר לירון קוגן, גינקואונקולוג, מנהל השירות הרובוטי גינקולוגי, רופא בכיר במחלקה הגינקו-אונקולוגית ובמערך המיילדות והגינקולוגיה בביה"ח הדסה עין-כרם. ומנהל השירות הגינקו-אונקולוגי באסותא ראשון לציון.

מומחה במיילדות, גינקולוגיה ופריון עם התמחות-על (fellowship) בממאירויות של מערכת המין הנשית (גינקואונקולוגיה), הכוללת כירורגיה רובוטית וכירורגיה גינקולוגית זעיר פולשנית, מתן כימותרפיה וטיפולים מכווני מטרה.

 

למדתי רפואה באוניברסיטת תל-אביב והתמחיתי במיילדות וגינקולוגיה בבית החולים הדסה עין-כרם. מתוך רצון להתמקצע ככל האפשר בכל האספקטים הקשורים לממאירויות של מערכת המין הנשית, עברתי מסע ארוך, שכלל חשיפה משמעותית למיטב הטיפולים הניתוחיים וכן הלא ניתוחיים בגידולים סרטניים גינקולוגיים, כולל הטיפולים החדשניים ביותר בתחום.

ד"ר לירון קוגן גינקואונקולוג

המסע שלי החל בפריז, שם עסקתי במשך קרוב לשנה בעיקר במחקר בתחום סמנים גנטיים בסרטן השחלה בביה״ח האירופאי ע״ש ג׳ורג׳ פומפידו.

תחת הנחייתו של פרופ' פבריס לחורו משם המשכתי למונטריאול, שבקנדה שם עברתי את מסלול התמחות-העל הקלינית של אוניברסיטת McGill בגינקואונקולוגיה בהנחייתו הצמודה של פרופ' וולטר גוטליב מחלוצי ניתוחי הרובוט בעולם.

 

במהלך שנתיים אלו, טיפלתי וניתחתי מאות נשים עם סרטן הרחם, שחלה, צוואר הרחם והעריה. עבודתי התפרסה על פני שני בתי חולים מרכזיים במונטריאול: בית החולים היהודי (JGH), שם התמקדתי בכירורגיה רובוטית, עם דגש על נשים עם עודף משקל ניכר וכן כירורגיה זעיר פולשנית בנשים עם סרטן שחלה.

 

בביה"ח של אוניברסיטת מקגיל (MUHC-Glen hospital) התמקצעתי והתמקדתי בכירורגיה זעיר פולשנית (לפרוסקופיה) וכן בניתוחים בגישה פתוחה לנשים עם ממאירות שחלתית בשלב מתקדם. (Extensive debulking) תחת הנחייתו של פרופ' כריס ג'רדון.

בנוסף לשנתיים הקליניות, במשך קרוב לשנתיים נוספות עסקתי במחקר קליני המשלב עבודת מעבדה, עם דגש מיוחד על סרטן רירית הרחם. (Mcgill university post-doctoral fellow). השילוב של העיסוק הקליני והמעבדתי מאפשרים לי להתאים למטופלות שלי את הטיפול התואם ביותר למחלה.

ד"ר לירון קוגן ופרופ' פבריס לחורו

מומחה בניתוח בגישה זעיר פולשנית

כירורגיה זעיר פולשנית וכירורגיה רובוטית מאפשרות לבצע ניתוחים גדולים בעזרת מספר חתכים זעירים במקום החתך המסורתי הגדול. ההתאוששות מניתוח שכזה היא מהירה מאוד ביחס לניתוח בגישה פתוחה וכך גם החזרה לשגרת החיים הרגילה. ניתוח בגישה מינימלית מאפשר מתן טיפול אדג׳ובנטי (כימותרפיה) במהירות רבה לאחר הניתוח, באם קיימת לכך התוויה.

 

הטיפול במחלת הסרטן עובר שינויים רבים בשנים האחרונות, המשותף להם הוא דיוק רב יותר בחדר הניתוח וכן דיוק רב יותר בטיפולים שלאחר הניתוח, שחייבים להיות מותאמים למחלה ולמטופלת, מה שמקטין את תופעות הלוואי מהטיפול עצמו.

אני מאמין בגישה הוליסטית

הטיפול במחלת הסרטן היא דרך משותפת, מה שיכול לשפר את סיכויי ההחלמה.

ברית שנרקמת ביני למטופלות ולמשפחות מרגע האבחנה ועד ההחלמה, המעקב ועד עולם אני איתכם.

אני מעודד מאוד השתתפות פעילה של המטופלת ומשפחתה בקבלת ההחלטות לכל אורך הדרך

ולצורך כך מתחייב לזמינות מלאה שלי.

 

האתר מכיל מידע רב. חלקו רלוונטי לך וחלקו פחות. המידע הוא בסיסי ונועד לספק רקע בלבד.

ובשום אופן איננו תחליף להתייעצות עם גורם מוסמך בתחום. לכל שאלה פני אליי דרך טופס צרי קשר .